Најава догађаја

У склопу пратећег програма 46. Фестивала филмског сценарија у четвртак 11. августа у Салону врњачке библиотеке са почетком у 19 часова биће одржана трибина "Окултни шок".
Говориће Ненад Беквалац, који је поред Александра Радивојевића уредник сада већ култне емисије Шок коридор, која има све већи број поклоника, не само међу филмофилима већ и међу стручном јавношћу.
Ова емисија се бави граничним и маргинализованим филмским жанровима, али такође својим јединственим критичарским приступом пледира и за стварање нове естетике филма у Србији.
Улаз је слободан.

Добро дошли!

У петак 29. јула гост Салона Народне библиотеке "Др Душан Радић" ће бити проф. др Богољуб Шијаковић који ће говорити на тему "Идентитет и култура сећања".
Трибина почиње у 19h, а улаз је слободан.

Проф. др Богољуб Шијаковић рођен је у Никшићу 1955. године, где је завршио основну школу (1970) и гимназију (1974). Дипломирао је (1981) и магистрирао (1986) философију на Философском факултету у Београду; докторску тезу из философије одбранио је 1989. на Философском факултету у Сарајеву. Научне специјализације имао је у Немачкој и Грчкој. Професор је философије на Факултету у Никшићу.

У Салону Народне библиотеке Др Душан Радић од 22. јула до 10. августа 2022. године биће одржана изложба „Феномен Васко Попа: стогодишњица рођења великог песника“ аутора Срђана Чеперковића.

Посетиоци ће бити у прилици да погледају Попине песничке збирке, песме које је Васко Попа штампао у периодици, као и књиге посвећене његовом стваралаштву.

Добро дошли!

За петак, 8. јул са почетком у 19 часова у Салону Народне библиотеке "Др Душан Радић", заказано је путописно вече старијих "Освојени хоризонти", које организује Удружење грађана Снага пријатељства - "Amity".
Учествују: Надежда Сатарић, председница Удружења "Amity" из Београда и првонаграђени добитници "Драганове награде 2022", која се додељује за најбоље путописе старијих особа.
Улаз је слободан.
Добро нам дошли!

У четвртак 7. јула од 19 часова, гости наше Библиотеке биће Жика и Драги Јелић, чланови легендарне Ју Групе. Њихов долазак је директно повезан са изложбом "Ју Група, бенд која је надживео своје име" која је тренутно постављена у Салону наше библиотеке, а која се бави полувековном каријером ове познате музичке групе. Директан повод за приређивање изложбе је чиљеница да је тачно пола века од првог наступа Ју Групе у Врњачкој Бањи. Браћа Јелић ће заједно са модераторима Миланом Никодијевићем и Мирославом Сташићем се присетити наступа у Врњачкој Бањи, а било их укупно осам за педесет година, али и осветлити најбитније моменте у својој пребогатој каријери. Улаз је слободан.