Трећа сезона Документарне серије „Филм и књижевност“ „Куће сценарија“ НБ "Др Душан Радић“

У недељу, 18. септембра 2022. године, НБ „Др Душан Радић“ почеће са емитовањем треће сезоне серијала „Филм и књижевност“ настале у склопу програмске целине „Разговори у Кући сценарија“.

Кроз интервјуе са нашим најзначајнијим писцима, књижевним и музичким критичарима, редитељима, сценаристима, историчарима и теоретичарима филма, професорима универзитета, разматрају се бројна актуелна питања везана за сценаристику, преиспитују међусобне везе филма и књижевности и даје свеобухватни увид у ове две важне области уметничког испољавања.

У трећој сезони урађено је 16 емисија са следећим гостима:

Саша Радојевић, филмски редитељ, сценариста и критичар, уредник у Редакцији драмског и домаћег серијског програма Радио телевизије Србије;

Срђан Кољевић, сценариста и редитељ;

Енес Халиловић, писац и уредник књижевног часописа Сент;

Дејан Зечевић, редитељ и сценариста;

Зорица Којић и Драган Амброзић, музички критичари;

Мухарем Баздуљ, књижевник;

Иван Аранћеловић; филмски продуцент, уредник филмског програма Културног центра Београда;

Милутин Петровић, редитељ и сценариста;

Драган Јовић, директор Лесковачког интернационалног фестивала филмске режије LIFFE;

Ненад Беквалац, филмски критичар и стручни сарадник Архива Југословенске кинотеке;

Владимир Марјановић, аутор књиге Јеванђеље на филму,

Проф. др Синиша Бокан, декан Академије уметности у Новом Саду;

Драган Кремер, музички критичар;

Милав В. Пузић, сценариста;

Дејан Дабић, филмски критичар, уметнички директор Београдског фестивала документарног и краткометражног филма и селектор Фестивала глумачких остварења домаћег играног филма у Нишу, стални гост серијала;

Срђан Савић, филмски критичар, главни и одговорни уредник филмског часописа Филаж, директор Нишког културног центра, стални гост серијала.

Емисије ће бити приказиване на Јутјуб каналу врњачке библиотеке (BIBLIOTEKA DR) на сваких 14 дана.

Аутор и водитељ је Срђан Чеперковић, док режију потписује Мирослав Сташић.