Божидар Калезић ‒ документарна серија „Филм и књижевност“

Гост 22. епизоде документарне серије „Филм и књижевност“ у склопу програмске целине „Разговори у „Кући сценарија“ Народне библиотеке „Др Душан Радић“ је Божидар Калезић, редитељ култних документарних филмова, некадашњи уредник Документарног програма Радио телевизије Београд и теоретичар телевизије.

Значај Бошка Руђинчанина за српску културу, најзначајнија документарна остварења Божидара Калезића, као што су филм „Наша“, серијал емисија „Јутра и магле“, остварења „Да ли су зидови затвора зидови пакла“, „Трептачи свемира или записи из болнице“, подсећања на Владу Дапчевића и Славка Ћурувију, неке су од темa емисије коју можете погледати у недељу 7. јануара на сајту и Јутјуб каналу врњачке библиотеке.

Добродошли!