Најава догађаја

Представљање књиге "Бунт деце социјализма" Душана Весића

Након вишемесечне паузе Народа библиотека "Др Душан Радић" поново креће са књижевним вечерима и трибинама. Први гост наше библиотеке ће у понедљак 14. септембра бити Душан Весић, наш познати рок новинар, документариста и публициста. У оквиру циклуса трибина "Рок и књижевност" он ће преставити своју најновију књигу "Бунт деце социјализма". Централна тема ове вишеструко занимљиве књиге је нови талас у Југославији, његови почеци, развој и замирање. Заједно са причом о групама Азра, Електрични Оргазам, Филм, Хаустор, Идоли, Лачни Франц, Панкрти, Пекиншка патка, Шарло Акробата и другима Весић прича и причу о Југославији на прелазу седамдесетих у осамдесете, о последњим данима великог вође и првим годинама у којима је његова сенка почињала да копни. Модератор ће бити Мирослав Сташић, трибина почиње у 19 часова, а улаз је бесплатан.